27 Haziran 2010 Pazar

HARİKA BİR GÜN HARİKA BİR TECRÜBE....

Birkaç gün önce komşum Necati abi dağda ıhlamur toplarken yıkılmış bir ağaçtan arıların girip çıktığını gördüğünü söyledi.Dün Neceti abiyle arıları gördüğü yere gittik ve yer tespiti yaptık.Daha önce hiç böyle bir tecrübem olmadığı için bu işi iyi bilen ve ehli biri olan birlik başkanımız Selahattin GÜNEY'i arayarak durumu bildirdim ve pazar sabahı saat 07:30 da buluşup arıların bulunduğu yere gitmek için sözleştik.

Sabah erkenden düştük yola.Arının bulunduğu yer köyden yarım saat mesafede.Bir nevi sabah sporuda oldu bizim için tertemiz orman havası.
Yaktık körüğümüzü..Önce güzel bir dumanladık sakinleşmeleri için.
Ve işte arının kendi yaptığı uçuş deliği...

Selahattin bey bir arkeolog titizliğinde yavaş yavaş kütüğü açmaya başladı.Ha bu arada fotoğraflardaki tarih yanıltmasın ben makinamın tarihini ayarlamayı unutmuşum :)ı9
Bir orasından bir burasından derken ve işte o muhteşem manzara karşımızda.
Ballı petekleri kovaya yavrulu petekleri fenni kovana aldıktan sonra kütüğü kaldırıp kovanı yerleştirdik yerine.Başkanımla birlikte bir hatıra fotoğrafıda aldıktan sonra dağ havasında nefis bir kahvaltı yaptık hep beraber.

Birde küçük bir kaza atlattım köye dönerken dere geçidinden geçtiğim sırada yosun tutan kayalardan geçerken ayağım kaydı ve düştüm.Selahattin beyle ayrıldıktan sonra artan ağrılarım nedeniyle hastaneye gittim ve çekilen rontgen sonucunda diz arka bağlarımda zedelenme olduğu için alçıya aldılar.Bu kadar güzel bir günün ardın böyle talihsiz bir olay bile neşemi kaçıramazdı.Bir kaçgün alçıya katlanacağız.

Bugün benim için arıcılık hayatımda süper bir tecrübe oldu.


Dağda arıyı görüp haber veren Necati abiye,arının kütükten kovana alınmasında ki asıl marifet burada emeği geçen birlik başkanımız Selahattin beye teşekkürler.


Dağ macerasıyla ilgili birkaç videoyu en kısa zamanda yayınlayacağım

5 yorum:

İlhami Uyar dedi ki...

Serkan bey öncelikle geçmiş olsun,en kısa zamanda eski sağlığınıza kavuşmanızı dilerim.İnşallah yeni arınız randımanıyla acınızı hafifletecektir.Kolaylık ve başarı dileklerimle.

Ballı Baba dedi ki...

Serkan kardeşim, her şey harika derken talihsiz kaza keyfimizi kaçırdı. Çok çok geçmiş olsun. Arın hayırlı olsun, unutma seneye iyi bir damızlık olarak kullanırsın...

ARICISERKAN67 dedi ki...

İlhami bey çok teşekkür ederim.Kırık veya çıkık olmaması tesellimiz oldu bikaç güne inşallah atacağım alçıyı.

Başkanım önemli bişey yok ama tabiki olmasa daha iyiydi ama sakarlık başa bela işte:=) Sayenizde güzel bir tecrübe edindim.Sağolun

Hasan KALPAKLI dedi ki...

Geçmiş olsun der en kısa zamanda sağlığınıza kavuşmanız dileğiyle hayırlı akşamlar.

ARICISERKAN67 dedi ki...

hasan bey çok teşekkür ederim sağolun.