30 Aralık 2011 Cuma

BURSA-MUSTAFAKEMALPAŞA BİLGİLENDİRME TOPLANTISI...

Bloga bişeyler yazmayalı uzun zaman oldu.

Nasip Bursa gezisine imiş.

Perşembe günü sabah 8:00 da Bursa-MustafaKemal Paşa'ya gitmek üzere Ereğli'den yola çıktık.


MustafaKemalpaşa'ya gidiş ekibimiz Birlik başkanımız Selahattin GÜNEY,Yılmaz BİLGİLİ,Fiket BAYDEMİR,Hüseyin GÜNAYDIN ve ben.Sabah 8:30 da Ereğliden yola çıktık.
Düzceye geldiğimizde yoğun sis ve yer yer kar yağışı vardı.


Bursa'daki ilk durağımız sayın Mehmet GENÇÜNAL oldu.Tanışma faslından sonra uzak yoldan geldiniz buyrun yemeğe dedi ama başkanımız yok illada manda sucuğu yiyeceğiz dedi.Çaylarımızı yudumlarken Mehmet abiyle bilgi alışverişinde bulunduk.Mehmet abinin yapmış olduğu oksalik asit uygulama aparatını incelemeye başladık.


Kemalpaşaya gitmek üzere Mehmet abinin dükkanından çıktığımızda arabayı park ettiğimiz yerde köşe başında kestaneciyi gördük.Mehmet abide yemek yemediniz hiçdeğilse kestane ikram edeyim dedi.Başkanımız rahatsız olduğu için 1 er tane anca yiyebildik.:)Ve işte hep blogtan ve forumdan takip ettiğim Halil BİLEN arılığındayız.Başkanımızın anlattığından daha nefis görünüyorlar beklediğimize değmiş doğrusu.
Ateş hazır olana kadar arılıkta şöyle bir gezinelim dedik.Halil abi arılıkta yaptığı çalışmaları ve uygulmaları anlattı.


Arılıkta birde hatıra fotoğrafı almadan olmaz.Kamera arkasınıda unutmayalım
teşekkürler başkanım....

Nasılda bakıyor öyle.

Eğer bu yediğim kemalpaşa tatlısı ise daha önceki yediklerim neydi?

Toplantının yapıldığı yer MUSTAFAKEMALPAŞA Belediye binası.
Katılım çok güzel konular çok güzel anlatanda bir BİLEN olunca dinlemesi de süper.
Halil abi varoa ile mücadele yöntemlerini ve bu uygulamada kullanılacak aparat ve güvenlik ekipmalarını en ince ayrıntısına kadar anlattı.


İlaçlamanın nasıl yapılacağı oraya getirilen bir kovanda temsili olarak gösterildi.

Toplantının ikinci bölümünün başında MUSTAFAKEMALPAŞA Belediye Başkanı sayın Sadi KURTULAN'da katıldı.
Halil abi daha öce bahsetmişti Belediye Başkanı Toplantı salonunu hiçbir ücret talebinde bulunmadan 3 gün boyunca arıcılara tahsis etmiş.
Yöre arıcıları çok şanslı çünkü arkalarında böyle bir belediye başkanları var.
Sayın Başkan konuşmasında bölge arıcılarına her konuda yardımcı olacaklarını ve istedikleri zaman bu tür organizasyonlarda bu salonu tekrar kullanabileceklerini söyledi.Sayın KURTULAN
konuşmasının ardından birlik başkanımıza hatıra olarak MUSTAFAKEMALPAŞA'nın 4 mevsim çekilen fotoğraflarından oluşan takvimini verdi.
Toplantı bitiminde tüm arıcılar adına Halil BİLEN'e çiçek verilerek bu organizasyonu yaptığı ve arıcılara verdiği bilgiler için teşekkür edildi.
Yeni dostluklar kazanmanın mutluluğu içinde Ereğli'ye dönüşe geçtik.Bende Bursa-Mustafakemalpaşa'da bizi güleryüzleriyle karşılayan Mehmet GENÇÜNAL'a Halil BİLEN'e Belediye başkanı Sayın Sadi KURTULAN ve tüm arıcı dostlara sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

1 yorum:

HB dedi ki...

Bir rüzgar gibi gelip geçtiniz, bu sayılmaz.